هفت ریسکی که هر کارآفرینی باید بپذیرد

ریسک پذیری تقریبا با کارآفرینی و نوآوری مترادف می باشد. برای شروع و ادامه کسب و کار خود، شما باید سابقه، شخصیت، پول و یا حتی سلامت روانی خود را در قمار بگذارید. برای بیشتر افراد، تصمیم خود را گرفتن و مسئول سرنوشت خود بودن با ارزش است ولی اگر شما می خواهید همانند یک کارافرین موفق باشید، باید برای ریسک و مشکلاتی که پیش رو دارید آماده باشید. در ادامه به هفت ریسکی که کار آفرینان باید با آن روبرو شوند را بیان می کنیم:

۱٫فراموش کردن چک حقوق ثابت

قبل از اینکه به دنیای تجارت خودتان وارد بشوید باید اول با شغل فعلی خودتان خداحافظی کنید و در بعضی مواقع حتی سابقه کاری خودتان را از یاد ببرید. بعضی از افراد برنامه پشتیبان خوبی در مورد کار قبلی خود دارند که اگر روند کار در شروع تجارت شخصی و مستقل بخوبی پیش نرفت، برگردند سراغ کار قبلی خود. باید بگویم که برای بیشتر کارآفرینان، شروع این کار، ریسکی است که احتمال سقوط دارد. هیچ تضمینی برای درآمد شخصی شما، بویژه در ماههای اول و سالهای بقاء کاری وجود ندارد و احتمالا انقدر مشغله دارید که بتوانید راههای درآمد خودتان را ایمن یا پایدار نگه دارید.

۲٫قربانی کردن سرمایه شخصی

بعضی از کارآفرینان برای شروع فقط به وامهایی که می گیرند تکیه می کنند. ولی در مقابل خیلی از آنها از سرمایه شخصی و حسابهای بانکی خود استفاده می کنند. نیازی نیست که برای شروع کار، تمام نقدینگی خود را وارد کار کنید یا اندوخته خود را به نقد تبدیل کنید، فقط کافی است که سرمایه خودتان را کاهش دهید.

۳٫تکیه بر گردش پولی

اگرمنبع درآمد شما یکی است، برای تامین نقدینگی منظم دچار مشکل و استرس خواهید شد. شما می توانید خودتان را برای یک سال پرمنفعت آماده کنید، اما همچنان برای نیازهای روزانه خود در حال تکاپو هستید، که اگر در یک دوره زمانی درآمد با هزینه همخوانی نداشته باشد و یا هزینه ها از درآمد پیشی بگیرند.  قبض ها خیلی سریع روی هم جمع می شوند و اگر شما به اندازه کافی درآمد نداشته باشید که مخارج خود را تامین کنید، بزودی پول شما برای پرداخت چک ها کاهش می یابد و مجبور می شوید وام های فوری بگیرید.

۴٫ تخمین سود کلی

شما هرگز قادر به تخمین میزان سود کلی خود با صحت کامل نخواهید بود. وقتی همه داده ها مطابق میل شما باشند، باز هم احتمال دارد  که شما سود شرکت را دست بالا گرفته باشید، و اگر طرح شما اتمام یافته باشد، کل مدل مالی شما از درون منفجر خواهد شد.

۵٫اعتماد به کارکنان کلیدی

در شروع کار تجاری، تیم کارمندان شما کامل نخواهد بود. بجای آن، احتمالا یک گروه کوچک و متحد از کارکنانی دارید که با تلاش خستگی ناپذیر مشغول راه اندازی و شروع کار هستند. شما باید به آنها اعتماد قوی داشته باشید، بویژه اگر آنها مهارتهای خاصی دارند و مهره های کمیابی هستند یا تمایل به کار با حقوقی کمتر از استانداردهای کار در صنعت دارند.

برای مثال، اگر شما یک نفر را استخدام کردید که تجربه مدیریت توسعه محصول در طول چند ماه را دارد، باید اطمینان کامل به قابلیت آن داشته باشید که کار را در زمان تعیین شده انجام می دهد. در غیراینصورت، برنامه زمانی شما بصورت بسیار جدی، در خطر خواهد بود.

۶٫شرط گذاشتن بروی آخرین مهلت تعیین شده

شروع یک تجارت، ماهیتا شما را مجبورمی کند که یک برنامه زمانی صریح برای عرضه محصول جدید و هدفهای برجسته داشته باشید. سرمایه شکننده است و سرمایه گذاران مشتاق هستند که هر چه سریعتر حرکت چرخه های صنعت را ببینند. در نتیجه، بیشتر کارآفرینان مجبور هستند که چندین هدف مشروط به آخرین فرصت، که کاملا حیاتی هستند، داشته باشند.

آمادگی این را داشته باشید، که شبها بیدار بمانید و نگران این باشید که آیا قادر به انجام کارها طبق آخرین مهلت هستید، و یا با احتمال انجام نشدن آن روبرو شوید.

۷٫زمان و سلامت خود را به کارتان هدیه دهید

کارآفرینی از یک فرد معمولی، هزینه می گیرد (به آن خسارت می زند). شما زمان زیادی صرف انجام کار می کنید که شرکت خود را به موفقیت برسانید و ساعات باقیمانده نگران آینده کار، چگونگی انجام آن و انجام هدفهای آن هستید. شما کم خواب می شوید، زمان شخصی خود را از دست می دهید، و استرس و فشار کاری زیادتری نسبت به زندگی معمول متحمل خواهید شد.

پاداش کارآفرینی معمولا مهمتر از ریسکهای شخصی است، اما شما باید آماده این نوع زندگی کردن باشید. ریسکها نباید بر شما حکومت کنند، در عوض، آنها را بعنوان اینکه چه هستند ببینید: موانعی ضروری در یک مسیر بزرگتر. برای یک کارآفرین راهی برای دوری کردن از این ریسکها وجود ندارد، اما با تشخیص آنها می توانید خودتان را آماده و آنها را آسان و یا کم کنید.

Share Now

admin

پست های ارسالی توسط admin

Related Post

ارسال پاسخ به ما