۴ ضعف اخلاقی که موقعیت شما را خراب می‌کند!

تقریباً هرکسی در کار و تجارت ازلحاظ رفتاری و شخصیتی کمبودهایی دارد.بسیاری ازین «عارضه » ها به‌صورت جزئی و غیرقابل‌شناسایی هستند ،اما باگذشت زمان و افزایش معاملات با این افراد متوجه فریبکاری‌ها و کاستی‌هایش می‌شوید و برای مقابله راهکارهایی را هم پیدا خواهید نمود.

برخی ازین افراد ویژگی شخصیتی آشکاری دارند و همه او را با آن ویژگی می‌شناسند.برای مثال مدیرانی که «خودرأی» هستند.آن‌ها در هر مسئله‌ای در سازمان حرف آخر را می‌زنند.برخی دیگر از مدیران «بی‌قانون و بی‌اساس» عمل می‌کنند آن‌ها در مواجه با مسئله جدید فقط یک روش دارند و میگویند :«این کار را به شیوه خودم انجام می‌دهم».

گاها می‌بینیم این گروه از مدیران به موفقیت‌های زیادی در دوران مدیریت خود دست میابند.چراکه آن‌ها خود را خوب می‌شناسند و نقص‌های شخصیتشان کارساز و موجب رشد و پیشرفت آن‌ها می‌شود.

در اینجا به بررسی چند عارضه شخصیتی که می‌تواند موقعیت و رشد  فرد را از او بگیرد، می‌پردازیم:

۱-زشتی‌هایم را قبول کن. (love my warts)

برخی از افراد آن‌قدر خود را قبول دارند که حتی نقاط ضعف خود را مانند نقاط قوت خود بروز می‌دهند و از داشتن این صفات خوشحال‌اند.مدیری را می‌شناسم که علاوه بر آنکه شرکت فعال و کارکنان وظیفه‌شناسی دارد، دو ضعف شخصیتی دارد یکی اینکه بسیار حرف میزند و دوم عصبانیت خود را بر سر کارمندانش خالی می‌کند.عجیب‌تر این است که می‌داند هر دو صفتش ناپسند است،بااین‌حال نه‌تنها سعی نمی‌کند آن را ترک کند بلکه به آن می‌بالد.

تجربه نشان داده که باورهای غلط بر زندگی شخصی،کاری و حیثیتی تأثیر خواهد گذاشت. بالاخره روزی می‌رسد که کسی نمی‌خواهد با او کار کند.

۲-خودبزرگ‌بینی (overcompensating)

همان‌طور که  افرادی هستند که نقاط ضعف خود را به نمایش می‌گذارند،کسان دیگری هم وجود دارند که نقاط قوت خود را بیش‌ازحد بزرگ جلوه می‌کنند. آن‌ها آن‌قدر از موفقیتشان درزمینهٔ ای خاص صحبت می‌کنند که حوصله اطرافیان را سر می‌برند.معمولاً این گروه از افراد دوستان زیادی ندارند و یا بهتر بگویم دوست‌داشتنی نیستند.

۳-نصف لیوان خالی است. (Glass is half empty)

این دسته از افراد بدگمان را همه ما می‌شناسیم ، وجود یک یا دو نفر از این افراد برای کنترل بعضی حرکات نامناسبی که در سازمان رخ می‌دهد، لازم است.این افراد به‌ندرت پیشرفت می‌کنند و در سازمان به چشم نمی‌آیند.

۴- گوشه‌نشینی (Hermit)

این افراد انگیزه زیادی برای انجام مسئولیت‌های خوددارند ولی همواره ترجیح می‌دهند به‌تنهایی آن را انجام دهند.ازلحاظ مهارت‌های فنی درزمینهٔ طراحی،مهندسی،برنامه‌نویسی و نظیر آن‌ها توانایی بالایی دارند.

تخصص آن‌ها ایجاب می‌کند که افرادی درون‌گرا باشند و معمولاً افراد موفقی هستند البته نه آن‌قدر که خودشان انتظار دارند و پس از مدتی کارایی‌شان پایین می‌آید.

Share Now

admin

پست های ارسالی توسط admin

Related Post

ارسال پاسخ به ما